Parada Gigantów na 10-lecie Opolagry

14 czerwca startuje największa na południu Polski wystawa rolnicza – Opolagra. Zapraszamy w dniach 14–16 czerwca do Kamienia Śląskiego. Na wystawę zgłosiło się już 350 firm, organizator spodziewa się ponad 40 000 zwiedzających. Jubileusz 10-lecia uświetni parada ciągników-gigantów, która każdego dnia przed południem przejedzie przez wystawę.

Na Opolagrze można nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również samodzielnie przetestować każdą z osobna na ponad 20 torach. Zaprezentowane zostaną maszyny wszystkich światowych marek – wśród nich, obok najnowocześniejszych ciągników: agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itd. 
Podczas wystawy zwierząt, na ringu prezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego. Najpiękniejsze sztuki można nabyć podczas aukcji. Odbędzie się tu również barwny konkurs młodego hodowcy i szkolenie na temat prawidłowej korekcji racic.
Wśród atrakcji wystawy organizator poleca pokaz systemów suszenia biomasy firmy Riela.
Opolagra to również miejsce dyskusji, debat i warsztatów. Wśród tegorocznych tematów znajdą się: białkowe żywienie krów, konsolidacja grup producenckich, panel na temat maszyn używanych oraz warsztaty poświęcone oszczędności paliwa. Na polu odbędą się warsztaty z zastosowania technologii GPS przy oprysku.
Na wystawie nie zabraknie również atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: wybór najsprawniejszego operatora ładowarki, konkurs na najlepsze zdjęcie oraz film z wystawy, a także jazda po torze zbliżonym do obowiązującego podczas egzaminu na prawo jazdy, który trzeba będzie pokonać bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Konkurs stopnia sprasowania bel poprowadzi profesor Jacek Przybył. Trofeum w tegorocznym konkursie Opolagry będzie opryskiwacz. Kupony konkursowe można pobrać u wystawiających się firm i organizacji. 
Opolagra zaprasza! 14–16 czerwca, Kamień Śląski k. Opola.
(red)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności