Pamiętajmy o ochronnych opryskach roślin

O tym, jak ważne jest nasze zdrowie zazwyczaj przypominamy sobie, gdy już zdążymy się rozchorować. Wystarczy, że niedomaga jeden organ, a chorować będzie całe nasze ciało. Podobnie jest z roślinami. Gdy wirus zaatakuje liście, wpływa to niekorzystnie na stan całej rośliny. Dlatego też, jeśli zależy nam na obfitych zbiorach, zanim na gałęziach pojawią się pierwsze owoce, wskazane jest wykonanie zapobiegawczych oprysków ochronnych.

Odpowiednio dobrany oprysk może skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się szkodliwych grzybów na zdrowe rośliny i tym samym uchronić rośliny przed chorobami. Na rynku istnieje cała gama specjalistycznych środków do ochrony poszczególnych gatunków czy odmian. Jednak właściwy preparat to dopiero połowa sukcesu. Niemniej ważnym jest bowiem wybór odpowiedniego sprzętu, którym będziemy mogli dokonać oprysku na całej wysokości drzewa.
Firma Kwazar, która dzięki swoim produktom już od dwudziestu lat ułatwia pracę wszystkim miłośnikom roślin, posiada rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień opiekują się drzewami i krzewami owocowymi.
Opryskiwacz Mercury Super, firmy Kwazar to profesjonalne urządzenie do prac ochronnych i pielęgnacyjnych, które sprawdzi się zarówno w przydomowych ogrodach czy działkach, jak również i w profesjonalnym zastosowaniu w miejscach takich jak szklarnie, szkółki, uprawy. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji ulubionej kolekcji kwiatów przez tak ważne w prawidłowym wzroście roślin nawożenie dolistne, nabłyszczanie liści – istotne z punktu widzenia estetyki czy poprzez pożądane okresowe zraszanie roślin.
Mercury SUPER to urządzenia w całości wyprodukowane z lekkich i bardzo wytrzymałych oryginalnych materiałów, uszczelnienia są o podwyższonej odporności na środki chemiczne.

Źródło: Kwazar