Palma lepsza niż soja na trudne czasy….

Gdy ceny śruty sojowej ostro pną się w górę, warto pomyśleć o innych komponentach do produkcji pasz. Jedną z nowości na polskim rynku jest Ekspeler palmowy, sprowadzany przez firmę Thegra Poland.

Ekspeler z ziarna palmowego jest produktem poekstrakcyjnym, powstającym podczas procesu wytwarzania oleju palmowego. Składnik ten jest znany i stosowany za granicą od wielu lat. Jego główne wyróżniki to wysokie właściwości odżywcze, wysoka zawartość oleju (7-8%) manganu, wapnia i żelaza oraz konkurencyjna cena, w porównaniu do krajowej śruty rzepakowej i importowanej śruty słonecznikowej.
To dobry produkt o dużej zawartości tłuszczu i białka. Nasi Klienci coraz chętniej używają Ekspelera palmowego w swoich mieszankach, zauważając szczególne korzyści w żywieniu bydła mlecznego” – mówi Jolanta Kozakiewicz, Dyrektor Zarządzająca Thegra Poland, głównego importera komponentu w Polsce.

Wykorzystanie Ekspelera palmowego daje szczególnie dobre efekty w żywieniu bydła mlecznego i mięsnego, gdyż stymuluje działanie w produkcji tłuszczu mlekowego. Produkt może być też używany do żywienia starszych tuczników i kur niosek.”Kraje Europy zachodniej od lat stosują Ekspeler, mam nadzieję, że nasi rolnicy i producenci docenią jego walory” – dodaje Jolanta Kozakiewicz.

Kwasy palmowe zawarte w oleju powodują wzrost sekrecji tłuszczu w mleku oraz zwiększają mlekopędność. Ekspeler palmowy wolny jest od GMO i patogenów. Obecnie kontrakty firmy Thegra Poland opiewają na ilości rzędu kilku tysięcy ton tego produktu.

źródło: Aleksandra Naborczyk
!BUZZ PR
foto: Wrp.pl

Informacja o firmie Thegra Poland
Thegra Poland zajmuje się handlem masowymi towarami rolno-spożywczymi. Spółka powstała w 1999 roku. Jej głównym udziałowcem był wówczas holenderski holding rodziny Theeuwes z siedzibą w Tilburgu, firma działająca na rynku artykułów rolno-spożywczych od 1900 roku. Obecnie obroty firmy plasują ją w pierwszym tysiącu największych przedsiębiorstw w Polsce oraz w pierwszej dziesiątce firm działających na rynku towarów rolnych. Firma zaopatruje polskie młyny, mieszalnie pasz oraz zakłady przemysłu tłuszczowego dostarczając im niezbędne komponenty do produkcji mąk, mieszanek paszowych oraz produktów na bazie olejów. Od 2007 roku głównym udziałowcem spółki stał się Thegra-Tracomex Holding, firma powstała poprzez fuzję poprzedniego głównego udziałowca – Theeuwes Holding – oraz holenderskiej firmy handlowej Tracomex.”