fbpx
Strona głównaWiadomościPaliwa w Polsce nie zabraknie

Paliwa w Polsce nie zabraknie

Wczoraj PKN Orlen wydał komunikat w którym zapewnił, że dostawy ropy do rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie są zabezpieczone. Nawet gdyby przestała ona płynąć ze wschodu, uruchomione zostaną inne kierunki dostaw.

Spółka poinformowała o zwiększeniu dostaw od Saudi Aramco; na podstawie porozumienia do Polski ma przypłynąć dodatkowych 5 tankowców, natomiast Spółka litewska koncernu korzysta z dodatkowych dostaw ropy z Morza Północnego.

– Ciągłość pracy naszych rafinerii i bezpieczeństwo energetyczne Polski jest dla nas priorytetem. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, producentami surowca na świecie, mamy możliwość zabezpieczenia dostaw z kierunków alternatywnych. Już teraz na bieżąco korzystamy z opcji zakupów spotowych, aby zabezpieczyć pracę rafinerii. Jest to możliwie, bo od czterech lat z zarządem mocno stawiamy na dywersyfikację dostaw surowców. Dodatkowo, jako jedyna rafineria w tej części Europy, mamy pełne magazyny surowca w kawernach solnych w naszej spółce IKS Solino, które dodatkowo zabezpieczają i wzmacniają naszą niezależność – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Jak podano w komunikacie, nawet jeżeli dojdzie do jakichkolwiek niedoborów, do Polski zostaną dostarczone paliwa z rafinerii Spółki w Czechach i na Litwie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.