fbpx
Strona głównaWiadomościPakiet pomocowy o wartości 600 mln zł zatwierdzony

Pakiet pomocowy o wartości 600 mln zł zatwierdzony

Komisja Europejska zaakceptowała właśnie pomoc rolnikom poszkodowanym przez import zbóż z Ukrainy w wysokości 126 mln euro (600 mln zł) o czym poinformował za pomocą Twittera komisarz Janusz Wojciechowski. 

Pakiet pomocowy obejmować ma m.in. dopłaty do zbóż, które mają wynosić od 100 do 250 zł/t. Łącznie na poprawę sytuacji na rynku zbóż ma zostać przeznaczonych ok. 800-900 mln złotych, z czego 600 mln ma pochodzić z budżetu krajowego, zaś reszta będzie sfinansowana z rezerwy kryzysowej Unii Europejskiej.

Zasadniczo chodzi tutaj o dwa programy pomocowe; pierwszy to ogłoszone kilka tygodni temu dopłaty do sprzedanego ziarna, a drugi to dopłaty do transportu ziarna do portów, które mają pomóc w rozładowaniu polskiego rynku.

2 KOMENTARZE

  1. Dopłata od 100 do 200 zł.do Ukraińskich zbóz z kieszeni polskiego podatnika,a porty tez nie są z gumy, żeby nagle załadować kilka ml.ton.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.