Owoce w szkole – jutro mija pierwszy termin

Podstawówki zainteresowane udziałem w programie Owoce w szkole” muszą się pospieszyć, jeśli chcą go wdrożyć w pierwszym semestrze. Jutro, tj. 11 września, mija bowiem termin, w którym należy złożyć odpowiednie dokumenty.”

Celem programu Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe.
W ramach programu uczniowie szkół podstawowych klas I-III będą otrzymywać za darmo porcje owocowo-warzywne. Do wyboru będą owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne.

Zgłoszenia do udziału w programie przyjmują Oddziały Terenowe Agencji Rynku Rolnego. Szkoły podstawowe zamierzające uczestniczyć w programie muszą zgłosić się do właściwego miejscowo OT ARR do dnia 11 września, jeśli chcą wdrożyć program w pierwszym semestrze roku szkolnego lub do 16 listopada, jeśli to ma być semestr drugi.

Ogółem na realizację programu w UE Komisja Europejska przeznaczyła 90 mln euro na rok szkolny. W Polsce budżet programu wynosi 12,2 mln euro w tym 3 mln euro pochodzi ze środków krajowych oraz 9,2 mln euro z budżetu UE.

Więcej informacji oraz wzory wniosków można znaleźć na stronie internetowej www.arr.gov.pl w zakładce “Owoce w szkole”, bądź bezpośrednio w oddziałach terenowych Agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności