Owoce i warzywa ze świadectwem

Na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa opublikowano komunikat w sprawie wymagań Federacji Rosyjskiej, dotyczących zaopatrywania przesyłek importowanych do tego kraju wcertyfikat bezpieczeństwa.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej poinformowała, że od dnia 25 listopada 2010 r., przesyłkom owoców i warzyw objętych obowiązkiem zaopatrzenia w świadectwo bezpieczeństwa, dokument ten musi towarzyszyć bez względu na kraj, za pośrednictwem którego towary będą dostarczane do Federacji Rosyjskiej.Certyfikat powinno być wystawione przez jedno z odpowiednio upoważnionych laboratoriów znajdujących się na terytorium kraju produkcji owoców i warzyw.

Poniżej zamieszczony został wykaz rodzajów owoców i warzyw, które podczas importu na terytorium Federacji Rosyjskiej muszą być zaopatrzone w świadectwa bezpieczeństwa.

Kraj pochodzenia Towary objęte obowiązkiem załączenia świadectwa bezpieczeństwa
Belgia gruszki, marchew, jabłka
Bułgaria wszystkie owoce i warzywa
Francja gruszki, jabłka
Grecja winogrona, brzoskwinie, nektaryny, pomarańcze, mandarynki, jabłka, truskawki, kiwi
Hiszpania nektaryny, brzoskwinie, mandarynki, gruszki, grejpfruty, pomarańcze, cytryny
Holandia pomidory, jabłka, marchew, buraki, kapusta, mandarynki, cebula, gruszki, ziemniaki, rzodkiewki, bakłażany, cytryny
Łotwa wszystkie produkty dostarczane przez Republikę Łotewską z krajów członkowskich Unii Europejskiej
Mołdawia jabłka
Niemcy jabłka
Węgry jabłka, kapusta chińska, śliwki
Włochy winogrona, gruszki, jabłka, nektaryny
Polska jabłka, kapusta chińska, truskawki, wiśnie, pomidory, gruszki
Portugalia gruszki
Słowacja winogrona, mandarynki
Turcja winogrona, pomidory

Jednocześnie, GIORiN informuje, że w dniach 23-24 listopada 2010 r. odbędą się rozmowy pomiędzy Komisją Europejską i Federalną Służbą Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej, dotyczące m. in. powyżej opisanej sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności