Otwarcie targów Polagra

Z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego odbyła się wczoraj w Poznaniu ceremonia otwarcia Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food.

– Żywność i smak jest cząstką, nie tylko kultury narodowej, ale i cząstką tożsamości narodowej. One też nas kształtują – powiedział Prezydent RP podczas uroczystości otwarcia targów.
– Za nami 25 lat wolności, 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. To dobry dla nas okres. To okres, w którym wspólnie budowaliśmy pozycję naszego rolnictwa – podkreślił minister Marek Sawicki.
Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że polska żywność eksportowana jest do ponad 70 krajów świata, że wciąż zdobywa nowe rynki. Za tak wspaniałe wyniki minister złożył podziękowania przedsiębiorcom, twórcom tej żywności oraz oczywiście rolnikom.
Tegoroczna edycja targów zgromadziła około 1300 wystawców z 45. krajów. Wraz z Polagrą Food odbywają się również targi: Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Taropak oraz Samki Regionów. Wczoraj odbyły się także m.in.: wspólna konferencja prasowa ministra Marka Sawickiego oraz prezesa MTP Andrzeja Byrta oraz zorganizowana przez resort rolnictwa konferencja pt. „25 lat przemian w polskim rolnictwie”.

Mówiąc o przemianach w ciągu minionych 25 lat minister Marek Sawicki zwrócił uwagę, że:
– Dziś mamy wspaniałą ofertę różnorodnych, wielorakich, podkreślam to ciągle, wywodzących się z polskiej tradycji kulinarnej, najlepszych na świecie, najsmaczniejszych produktów żywnościowych. To właśnie ta jakość. To właśnie ta nasza, polska zaradności. To właśnie ta nasza, polska pracowitości sprawiła, że z kraju, który jeszcze dziesięć lat temu był importerem netto żywności staliśmy się znaczącym eksporterem polskiej, najlepszej na świecie żywności na cały świat.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności