Otwarcie Aqua Parku w Zakopanem

Firma Mitex SA na zlecenie spółki Polskie Tatry wybudowała na zboczu zakopiańskiej Antałówki jeden z najnowocześniejszych w Europie Środkowej park wodny Aqua Park. N

Obiekt o łącznej powierzchni 15 tys. m2 przeznaczony jest dla prawie 1000 odwiedzających. Lustro wody zajmuje w nim 1361 m2, z czego 941 m2 to baseny wewnętrzne, a 420 m2 – zewnętrzne, z widokiem na Giewont. Wysoka hala została od strony Tatr całkowicie przeszklona, dzięki czemu goście mogą podziwiać panoramę szczytów górskich. Jedną z największych atrakcji jest dzika rzeka, czyli kręty tor, w którym poddanie się strumieniom wody imituje kąpiel w naturalnym górskim potoku. Na dzieci i młodzież czekają dwie zjeżdżalnie rurowe, w tym najdłuższa i najwyższa w kraju, o długości 166,5 m i prawie 17 m wysokości, której wylot znajduje się w basenie zewnętrznym. Wybudowano także trzy mniejsze zjeżdżalnie (dł. 26 m / wys. 2,3 m, dł. 10 m / wys. 4,3 m, dł. 10,5 m / wys. 4,3 m). Sauny, kaskady, kabiny prysznicowe z wodnymi masażami, pokój relaksacyjny z możliwością delikatnego opalania zapewnią wszystkim odwiedzającym rozrywkę i odpoczynek. W strefie suchej, oddzielonej od kąpieliska przeszkloną ścianą, wybudowano barek dostępny z holu wejściowego, klubokawiarnię ze sceną dla zespołów muzycznych, centrum SPA oraz największą na Podhalu kręgielnię o pięciu torach. Swoje auta goście będą mogli pozostawić na dwóch parkingach: podziemnym i naziemnym, każdy na ponad 60 miejsc. Warto podkreślić, że woda wykorzystywana do napełnienia zewnętrznego basenu pochodzi z umiejscowionych na terenie działki dwóch odwiertów źródeł geotermalnych. Utrzymywana w stałej temperaturze 360C umożliwi pływającym kąpiel w środku zimy pod gołym niebem bez odczuwania wyraźnego chłodu, przy pięknej panoramie ośnieżonych Tatr. Prace na budowie trwały blisko 16 miesięcy. Wartość drugiego etapu inwestycji wyniosła 36 mln PLN.

Źródło:
Biuro Prasowe Mitex SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności