fbpx
Strona głównaPozostałeOtwarcie Aqua Parku w Zakopanem

Otwarcie Aqua Parku w Zakopanem

Firma Mitex SA na zlecenie spółki Polskie Tatry wybudowała na zboczu zakopiańskiej Antałówki jeden z najnowocześniejszych w Europie Środkowej park wodny Aqua Park. N

Obiekt o łącznej powierzchni 15 tys. m2 przeznaczony jest dla prawie 1000 odwiedzających. Lustro wody zajmuje w nim 1361 m2, z czego 941 m2 to baseny wewnętrzne, a 420 m2 – zewnętrzne, z widokiem na Giewont. Wysoka hala została od strony Tatr całkowicie przeszklona, dzięki czemu goście mogą podziwiać panoramę szczytów górskich. Jedną z największych atrakcji jest dzika rzeka, czyli kręty tor, w którym poddanie się strumieniom wody imituje kąpiel w naturalnym górskim potoku. Na dzieci i młodzież czekają dwie zjeżdżalnie rurowe, w tym najdłuższa i najwyższa w kraju, o długości 166,5 m i prawie 17 m wysokości, której wylot znajduje się w basenie zewnętrznym. Wybudowano także trzy mniejsze zjeżdżalnie (dł. 26 m / wys. 2,3 m, dł. 10 m / wys. 4,3 m, dł. 10,5 m / wys. 4,3 m). Sauny, kaskady, kabiny prysznicowe z wodnymi masażami, pokój relaksacyjny z możliwością delikatnego opalania zapewnią wszystkim odwiedzającym rozrywkę i odpoczynek. W strefie suchej, oddzielonej od kąpieliska przeszkloną ścianą, wybudowano barek dostępny z holu wejściowego, klubokawiarnię ze sceną dla zespołów muzycznych, centrum SPA oraz największą na Podhalu kręgielnię o pięciu torach. Swoje auta goście będą mogli pozostawić na dwóch parkingach: podziemnym i naziemnym, każdy na ponad 60 miejsc. Warto podkreślić, że woda wykorzystywana do napełnienia zewnętrznego basenu pochodzi z umiejscowionych na terenie działki dwóch odwiertów źródeł geotermalnych. Utrzymywana w stałej temperaturze 360C umożliwi pływającym kąpiel w środku zimy pod gołym niebem bez odczuwania wyraźnego chłodu, przy pięknej panoramie ośnieżonych Tatr. Prace na budowie trwały blisko 16 miesięcy. Wartość drugiego etapu inwestycji wyniosła 36 mln PLN.

Źródło:
Biuro Prasowe Mitex SA

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.