fbpx

Oszczędność energii i niezrównana efektywność mieszania

Mieszadła hydrodynamiczne firmy RJM Alfa Laval, skutecznie radzą sobie z mieszaniem cieczy i proszku, dyspersją gazu i myciem w systemie CIP w krótszym czasie, z mniejszą ilością energii i przy niższych kosztach.

W przypadku wielu zastosowań mieszadła hydrodynamiczne Alfa Laval Rotary Jet Mixer zapewniają, w porównaniu do metod konwencjonalnych, szybsze i bardziej wydajne mieszanie. Każde mieszadło łączy wysoką precyzję mieszania w krótkim czasie przy jednoczesnym ograniczeniu wymagań w zakresie energii do 50%. Dzięki zastosowaniu technologii obrotowych głowic rozpryskujących mieszadła można stosować w zbiornikach o pojemności od 100 do 800 000 litrów.

Cechą odróżniającą mieszadła hydrodynamiczne od tradycyjnych mieszadeł jest pozycja ich montażu. W tradycyjnych rozwiązaniach ciecz jest pompowana od dołu zbiornika, podczas gdy mieszadła hydrodynamiczne są instalowane pod powierzchnią cieczy w górnej części zbiornika. Przy takim rozwiązaniu ciecz jest wprowadzana do zbiornika poprzez dysze mieszadła hydrodynamicznego. Dwie lub cztery dysze obracają się jednocześnie w poziomie i w pionie, powodując, że wypływające z nich strumienie pokrywają całą objętość zbiornika i zapewniają szybki i efektywny proces mieszania wprowadzanych cieczy, gazów czy proszków, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Pojedyncze mieszadło hydrodynamiczne może być stosowane do mieszania cieczy i proszku, dyspersji gazu i proszku, a także mycia zbiorników bez konieczności zabezpieczenia dodatkowych urządzeń do każdego z procesów, co przynosi znaczne oszczędności.

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.