fbpx
Strona głównaPozostałeOrzechowy biznes ministra

Orzechowy biznes ministra

Dzięki fikcyjnemu meldunkowi Maciej Trzeciak, wiceminister środowiska z rekomendacji PO, kupił 206 ha by zarobić krocie na unijnych dopłatach – pisze “Rzeczpospolita”.

Grunty te Trzeciak kupił w 2007 r. na przetargu ANR w Reczu w Zachodniopomorskiem. Był wówczas wojewódzkim konserwatorem przyrody w Szczecinie. By wystartować w przetargu, trzeba było mieć gospodarstwo na terenie gminy Recz i stałe zameldowanie w okolicy.

Trzeciak przedstawił poświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały wystawione przez urząd gminy w Choszcznie, 30 km od Recza. Według “Rz”, był tam zameldowany od 11 sierpnia 2006 do 11 maja 2007.Minister przyniósł też do ANR zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa rolnego w gminie Recz. Było to 2,3 ha ziemi, którą wydzierżawił od jednego z rolników.

96 ha ziemi z 206 ha, które kupił we wsiach Nętkowo i Grabowiecna przetargu w Reczu, Trzeciak obsadził orzechem włoskim, podobniejak inne 50 ha, które posiadał już wcześniej we wsiach Karwowo iGostomin. W przyszłym roku za wszystkie plantacje orzecha UE dał Trzeciakowi 221 tys. dopłat – wylicza “Rz”.

Wrp.pl za PAP, Rzeczpospolita, Wirtualna Polska-Finanse

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.