fbpx
Strona głównaPozostałeOrzechowy biznes ministra

Orzechowy biznes ministra

Dzięki fikcyjnemu meldunkowi Maciej Trzeciak, wiceminister środowiska z rekomendacji PO, kupił 206 ha by zarobić krocie na unijnych dopłatach – pisze “Rzeczpospolita”.

Grunty te Trzeciak kupił w 2007 r. na przetargu ANR w Reczu w Zachodniopomorskiem. Był wówczas wojewódzkim konserwatorem przyrody w Szczecinie. By wystartować w przetargu, trzeba było mieć gospodarstwo na terenie gminy Recz i stałe zameldowanie w okolicy.

Trzeciak przedstawił poświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały wystawione przez urząd gminy w Choszcznie, 30 km od Recza. Według “Rz”, był tam zameldowany od 11 sierpnia 2006 do 11 maja 2007.Minister przyniósł też do ANR zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa rolnego w gminie Recz. Było to 2,3 ha ziemi, którą wydzierżawił od jednego z rolników.

96 ha ziemi z 206 ha, które kupił we wsiach Nętkowo i Grabowiecna przetargu w Reczu, Trzeciak obsadził orzechem włoskim, podobniejak inne 50 ha, które posiadał już wcześniej we wsiach Karwowo iGostomin. W przyszłym roku za wszystkie plantacje orzecha UE dał Trzeciakowi 221 tys. dopłat – wylicza “Rz”.

Wrp.pl za PAP, Rzeczpospolita, Wirtualna Polska-Finanse

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]