Orka CASE IH – nowy światowy rekord Guinnessa

Pięćdziesiąt ciągników CASE IH Quadtrac na jednym polu i orka trwająca prawie osiem minut – to pozwoliło ustanowić nowy rekord świata. Właściciele ciągników CASE IH Quadtrac z całej Wielkiej Brytanii poświęcili jeden z najlepszych dni żniw, aby 28 lipca 2012 roku sprowadzić swoje maszyny na jedno umówione pole w Lincolnshire, pomóc w zebraniu funduszu w kwocie ponad 20.000 funtów dla organizacji Cancer Research UK oraz ustanowić nowy światowy rekord Guinnessa w równoczesnej pracy największej liczby ciągników CASE IH Quadtrac.

Impreza to realizacja idei Neila Maddisona i Helen Rainthorpe (gospodarstwo JJR Farms w Welton Cliff, niedaleko Lincoln). Neil Maddison to doświadczony operator ciągników CASE IH Quadtrac pracujący dla JJR Farms od wielu lat. Helen Rainthorpe natomiast to osoba, która zrezygnowała z realizowania swojej kariery w szkolnictwie, aby przed dwoma laty, po przedwczesnej, będącej wynikiem choroby nowotworowej, śmierci swojego ojca Johna, objąć pieczę nad rodzinnym przedsiębiorstwem. Neil Maddison i Helen Rainthrope wspólnie postanowili w unikalny sposób uczcić pamięć Johna Rainthorpe i pozyskać fundusze na badania nad chorobami nowotworowymi.

John Rainthorpe słynął z przyszłościowego myślenia w zakresie wykorzystywania najnowszej technologii w opłacalnej i przyjaznej dla środowiska uprawie roślin. Był ogromnym zwolennikiem ciągników Case IH Quadtrac, słynących z wysokiej mocy, gąsienicowego systemu trakcyjnego chroniącego strukturę gleby oraz z niskiego zużycia paliwa.

W związku z tym, że w gospodarstwie od lat współpracowano z marką CASE IH i ciągnikami Quadtrac, a John Rainthrope darzył je ogromnym szacunkiem, Helen Rainthorpe postanowiła zorganizować pokazy pracy ciągników CASE IH Quadtrac, a tym samym pozyskać fundusze dla organizacji Cancer Research UK. Organizacja programu, reklama i charytatywna zbiórka funduszy zapoczątkowały proces, który podczas sobotniego pokazu uwieńczony został ustanowieniem światowego rekordu Guinessa.
Pięćdziesiąt ciągników CASE IH Quadtrac zostało przetransportowanych na pole w pobliżu rodzinnego gospodarstwa JJR Farms w Welton Cliff z tak odległych miejsc, jak Wiltshire i Aberdeenshire. Maszyny ustawione zostały przed tłumem ponad 3.000 gości. Dokładnie o godzinie 13:30 operatorzy imponującej liczby ciągników CASE IH Quadtrac uruchomili swoje maszyny i ruszyli na przeciwległy koniec pola, gdzie zawrócili, obniżyli kultywatory i przejechali w kierunku publiczności w czasie 7 minut i 47 sekund, czemu towarzyszyły ryk silników, dźwięk klaksonów i błysk reflektorów.

Czas przejazdu 7 minut i 47 sekund zapewnił wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, o czym orzekł przedstawiciel wydawcy. Helen Rainthorpe otrzymała certyfikat potwierdzający ustanowienie nowego światowego Rekordu Guinessa, a każdy uczestnik pokazu jego kopię. Operatorom najstarszych, najdłużej pracujących i najdalej przetransportowanych maszyn CASE IH Quadtrac wręczono modele ciągników CASE IH Quadtrac w skali 1/32. W grupie 50 ciągników pracując na polu znalazły się prawie wszystkie warianty maszyn CASE IH Quadtrac obejmujące 16-letnią historię produktu – począwszy od najstarszych modeli z połowy lat 90., aż po najnowszy model CASE IH Quadtrac 600, obecnie najmocniejszy ciągnik na rynku.

Z przyjemnością pomogliśmy Helen Rainthorpe w realizacji jej pomysłu i zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby pomóc w zebraniu funduszu na tak szczytny cel,” powiedział Charles Blessley, CASE IH Marketing Manager. “To był fantastyczny dzień i wielki hołd dla ciężkiej pracy, jaką w to włożyła. Zachęcenie właścicieli ciągników CASE IH Quadtrac do podróży z tak daleka i zgromadzenie tak wielkiej floty maszyn w tak pracowitym okresie roku jest wspaniałym świadectwem szczodrości i wielkości ducha osób zaangażowanych w pracę w rolnictwie w Wielkiej Brytanii.”

Helen Rainthorpe i Charles Blessley, CASE IH Marketing Manager po wręczeniu
certyfikatu potwierdzającego światowego Rekordu Guinessa.

Co najważniejsze, darowizny od uczestników pokazu oraz osób przybyłych w celu obejrzenia spektaklu opiewają na kwotę ponad 20.000funtów i przeznaczone zostaną dla organizacji Cancer Research UK.

Więcej informacji na temat rekordu Quadtrac i funduszy dla organizacji Cancer Research UK uzyskać można na stronie www.quadtracrecord.co.uk.

CASE IH jest marką należącą do CNH
Case IH to wybór profesjonalistów, marka bazująca na ponad 160 latach dziedzictwa
i doświadczenia w branży rolniczej. Duży wybór ciągników, kombajnów i pras obsługiwanych
przez globalną sieć wysoce wyspecjalizowanych dealerów, którzy zapewniają naszym klientom
najlepsze wsparcie i wydajne rozwiązania niezbędne do uzyskania wydajności w 21-szym
wieku. Więcej informacji o produktach i usługach Case IH można znaleźć na stronie
internetowej www.caseih.com..
Case IH należy do spółki CNH Global NV, której akcje notowane są na Nowojorskiej Giełdzie
Papierów Wartościowych (NYSE: CNH) i która jest w większości własnością grupy Fiat
Industrial S.p.A. (FI.MI). Więcej informacji na temat CNH można uzyskać na stronie
www.cnh.com.

CNH Polska Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności