OptiPasz do optymalizacji mieszanek paszowych

OptiPasz to nowy program komputerowy do optymalizacji mieszanek paszowych opracowany przez zespół polskich żywieniowców i informatyków z LPDsoft. Program ten przeznaczony jest m.in. dla hodowców, żywieniowców, technologów i jednostek akademickich.

OptiPasz łączy w sobie prostotę użytkowania ze złożonymi algorytmami optymalizacyjnymi, których wynikiem jest zbilansowana receptura o najniższym koszcie mieszanki paszowej (ang. least cost optimization). W efekcie OptiPasz umożliwia poprawę opłacalności produkcji zwierzęcej poprzez obniżenie kosztów wytwarzanych pasz.
 
Program OptiPasz zawiera rozbudowaną przykładową bazę danych polskich surowców paszowych, składników pokarmowych oraz zaleceń żywieniowych. OptiPasz umożliwia tworzenie optymalnych pasz, premiksów, koncentratów, przedmieszek i dodatków paszowych dla dowolnych gatunków zwierząt i grup produkcyjnych.
 
Autorzy programu OptiPasz świadczą jego użytkownikom wsparcie informatyczne oraz żywieniowe.
 
Więcej informacji oraz darmowa wersja demonstracyjna programu znajdują się na stronie www.optipasz.pl.
 
Za: OptiPasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności