Opony zimowe Michelin z efektem pazura

Nowoczesna technologia StabiliGrip zastosowana w bieżniku opon zimowych Michelin zapewnia stabilność jazdy na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni. Nacięcia bieżnika pozwalają na uzyskanie podczas jazdy na śniegu – tzw. efektu pazura” – a także wysokich osiągów przez kolejne sezony zimowe.”

Technologia StabiliGrip pozwala na dużo gęstsze nacinanie klocków w stosunku do standardowych lameli, dodatkowo gęsto ponacinany bieżnik nie traci stabilności. W efekcie poprawia się przyczepność opony oraz trakcja na śniegu. Zjawisko potocznie nazywane jest efektem pazura”, ponieważ liczne krawędzie jak pazurki chwytają zimową nawierzchnię.

Technologia StabiliGrip łączy dwa typy lameli. Lamele dwukierunkowe (bi-directional) są lamelami samoblokującymi, które zapewniają lepszą przyczepność na śniegu, dzięki krawędziom pofałdowanym na powierzchni klocków bieżnika oraz lepszą stabilność dzięki pofałdowaniom w głąb klocków. Do lameli dwukierunkowych Michelin dodał strukturę o zmiennej geometrii (variable geometry), która zapewnia większą stabilność bieżnika przy dużej prędkości, szczególnie podczas pokonywania zakrętów. Lamele rozbijają warstwę wody tworzącą się na mokrej lub oblodzonej nawierzchni.

Michelin jako jedyny producent oferuje zimowe opony ekologiczne – opracowane w technologii GreenX. Bieżnik opon zimowych Michelin, produkowany na bazie krzemionki, charakteryzuje się wydłużonymi przebiegami oraz niskimi oporami toczenia, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji opon i obniżenie zużycia paliwa. Innowacyjny składnik mieszanki bieżnika – Durable Security Compound odpowiada za niezmienne w czasie właściwości fizyko-mechaniczne gumy – zapobiega twardnieniu i starzeniu się mieszanki bieżnika, który to proces powoduje pogorszenie przyczepności. Dodatkowo zimowe bieżniki Michelin zawierają składnik na bazie oleju słonecznikowego – HelioCompound, który poprawia przyczepność gumy bieżnika do zimnej mokrej nawierzchni.

W sezonie zimowym 2009/2010, Michelin wprowadził na rynek oponę Michelin Agilis Alpin do samochodów dostawczych oraz oponę BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczoną do użytkowania głównie na śniegu i lodzie. Grupa Michelin wprowadziła też do sprzedaży nowe rozmiary opon Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini oraz Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa i Porsche. Wszystkie te opony wykorzystują technologię StabiliGrip.


Informacje dodatkowe:
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli
i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. www.michelin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności