Opolagra 2016

W dniach 10-12 czerwca po raz 13. na lotnisku w Kamieniu Śląskim odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra.

Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Tematem przewodnim tegorocznej wystawy będą ładowarki. Niewątpliwą nową atrakcją (po raz pierwszy w Polsce) będzie MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu.

Bardzo bogaty będzie program pokazów tegorocznej Opolagry. Zwiedzający zobaczą pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, a Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. John Deere Polska z kolei zaprezentuje możliwość sterownia ciągnikiem z kabiny kombajnu. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Valtra Demo Tour.

Kolejna nowość Opolagry to Komis Maszyn Używanych, gdzie producenci i dealerzy oferować będą ciągniki, kombajny, maszyny zawieszane i ciągnione w atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt, malowniczy konkurs młodych hodowców  oraz pokaz pracy i wydajności paszowozów.

Nie zabraknie atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, w ramach konkursu Opolagry można z kolei wygrać agregat uprawowy firmy NAMYSLO. Te i inne atrakcje już 10-12 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności