Opolagra 2012 ruszyła

Tegoroczna edycja jest już IX wystawą, a potrwa od 15 do 17 czerwca w Kamieniu Śląskim. Na otwartym terenie o powierzchni ponad 31 ha ponad 300 wystawców zaprezentuje techniczne rozwiązania dla nowoczesnej uprawy roślin i profesjonalnego chowu zwierząt.

Program wystawy obejmuje prezentację oferty ciągników, techniki transportowej, uprawy, pielęgnacji gleby, nawożenia, ochrony roślin, deszczowania i nawadniania, techniki zbioru, techniki leśnej. Zaprezentowane zostaną zwierzęta hodowlane, budynki (obory, hale), ładowarki do prac inwentarskich, wyposażenie obór, chlewni i kurników, technika doju, technika usuwania obornika i gnojowicy, nie zabraknie też oferty z rynku pasz, medycyny weterynaryjnej oraz substancji pomocniczych.
Atrakcje 2012 to mi.in. tory do testowania ciągników z ładowaczami i ładowarek teleskopowych, specjalny tor przeszkód do prezentacji opryskiwaczy polowych, w obszarze energooszczędnej technologii uprawy roli zaprezentowane zostaną agregaty uprawowe, na polu technologii zbioru zielonek będzie można podziwiać kosiarki i prasy rolujące, tory do prezentacji osiągnięć rolnictwa precyzyjnego, Ring Maszyn Roku 2012, prezentacje przyczep i quadów, forum: prelekcje połączone z dyskusją i praktycznymi pokazami, warsztaty dla rolników oraz konkursy.

Na Opolagrze 2012 oprócz najpiękniejszych sztuk bydła mlecznego, będzie można podziwiać osiągnięcia hodowców bydła mięsnego!
Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego jest nowym partnerem Opolagry i uświetni wystawę nie tylko prezentacją ras bydła mięsnego. W ramach działania Polska wołowina na polskim stole” prowadzona będzie kampania “Odkryj dobre polskie mięso”.
Więcej informacji www.opolagra.pl
Organizator: DLG AgroFood Sp. z o.o.