fbpx

Opolagra 2007 – nowa lokalizacja

W dniach 15-17 czerwca br. odbędzie się kolejna edycja wystawy rolniczej Opolagra. Tę największą w południowo-zachodniej Polsce imprezę branżową, w której uczestniczyło ponad 230 wystawców, zwiedziło w ubiegłym roku 28 tysięcy osób. N

Ubiegłoroczna edycja wystawy była dla organizatorów, czyli spółki DLG AgroFood z Poznania, wielkim sukcesem. Odnotowano 300% wzrost zwiedzających w porównaniu z edycją w roku 2004 i 22% w porównaniu z 2006.
Do tych danych dołączyć można wyniki ankiety jaką przeprowadzili organizatorzy wśród zwiedzających ostatnią Opolagrę. Aż 88% ankietowanych wyraziło zamiar uczestniczenia w kolejnej edycji wystawy, 35% osób przyszło na wystawę mając sprecyzowane plany inwestycyjne. Spośród 28 tys. zwiedzających, 97% stanowili rolnicy i specjaliści z branży.
W związku z widocznym rozwojem wystawy organizatorzy postanowili stworzyć jeszcze lepsze warunki zwiedzającym i wystawcom. Dlatego też tegoroczna Opolagra odbędzie się nie w Krapkowicach, ale na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice. Nowe miejsce, jak zapewniają organizatorzy, to lepsza infrastruktura (20 ha powierzchni wystawienniczej, miejsca parkingowe i wyasfaltowane drogi dojazdowe), baza hotelowa, dojazd (7 km od najbliższego zjazdu z autostrady i 10 km od Opola) oraz lepsze warunki wystawiennicze (dobra nawierzchnia trawiasta, dostęp do mediów).
Opolagra 2007 to nie tylko nowe miejsce, ale także nowa oferta programowa. Wśród niej wiele nowości m.in. Piątek Dzień Eksperta”, podczas którego odbędą się jazdy testowe, pokazy pracy maszyn dla ekspertów, forum dyskusyjne oraz spotkania z profesjonalistami.
Oprócz tego w programie m.in. tor stabilizacji belki opryskiwaczy oraz pokaz pracy maszyn na polu demonstracyjnym. Część wystawy oraz forum dyskusyjne będzie poświęcone tematowi bioenergii. To kontynuacja dyskusji pt. “Energia z biomasy” na temat przyszłości sektora bioenergetycznego w Polsce, którą rozpoczęto w ubiegłym roku.
Organizatorzy zadbali o to, by kolejna Opolagra była jeszcze lepsza od poprzednich edycji. W tym roku spodziewanych jest 30 tys. zwiedzających i 300 wystawców. Organizatorzy zapewniają pomoc w zaplanowaniu stoiska łącznie z obsługą techniczną oraz informacje w sprawie wolnych noclegów.
Wystawa organizowana jest przy współpracy Izby Rolniczej w Opolu i Ośrodka Doradztwa Rolniczego Łosiów. Patronat nad imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Opolskiego.


Marcin Simiński

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner