Opinia: Oddajmy głos rolnikom i fachowcom!

Każdy chce żyć i ma prawo żyć, tak jak potrafi. Nikim pogardzać nie wolno… Wszystkich jednak zarówno w życiu prywatnym jak i w polityce obowiązują zasady, których przekraczać nie wolno. 

Dziwnym wydaje się zatem fakt, że jednym z organizatorów zaplanowanej na dziś w sali plenarnej Senatu RP debaty pod tytułem ,,Stan i perspektywy polskiego rolnictwa w dobie kryzysu gospodarczego’’ jest Sławomir Izdebski, szef OPZZRiOR, tutaj występujący jako przewodniczący Sztabu Kryzysowego Rolników.

Wszystko byłoby w porządku – związkowcy powinni walczyć o lepszy byt tych, których reprezentują, w tym przypadku rolników. Izdebski jednak wobec mieszkańców wsi sam nie jest w porządku, ponieważ nie zapłacił i wielokrotnie pomimo monitów uchylał się od zapłaty za kupione od nich produkty. Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oszukał w ten sposób ponad 40 osób na kwotę około miliona dziewięciuset tysięcy złotych, za co został skazany na 4,5 roku bezwzględnego więzienia.

Jak czytamy z komunikacie prasowym, debata w Senacie RP organizowana jest przy współudziale Krajowej Rady Izb Rolniczych. Szefa KRIR można w ostatnim czasie często spotkać zarówno wyższej izbie naszego Parlamentu jak i w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ciekawe czyich interesów tam pilnuje – swoich czy samorządu, który reprezentuje….

W zaplanowanej na sobotę rozmowie polityków ze stroną  biznesowa i społeczną o przyszłości polskiego rolnictwa weźmie też udział kreujący się na następcę Leppera producent kapusty spod Sieradza. Zasłynął on w całej Polsce z organizacji w obronie rolniczych racji drogowych happeningów z nim w roli głównej.  Szkoda tylko, że jak dotąd poza słownymi oracjami nie przedstawił żadnej konkretnej propozycji na rozwiązanie  rolniczych problemów. Za to mamy okazje podziwiać w Internecie filmiki, których jest głównym bohaterem.

W naszym kraju o przyszłości polskiego rolnictwa najczęściej rozmawia się bez samych zainteresowanych. W czarnych barwach jawi się przyszłość tego najważniejszego w Polsce działu gospodarki, jeśli o  branży rolniczej będą rozmawiać osoby, które częściej  bywają w Warszawie niż na własnym polu. Do rolniczego okrągłego stołu powinni przede wszystkim zasiać fachowcy, a tych się albo  lekceważy czy ignoruje, albo  wcale nie szuka. Dotyczy to zarówno rządzących jak i ich oponentów czy branżowych działaczy.

Dlatego tak ważne dla  rolników powinny być słowa zawarte w Ewangelii Św. Mateusza:

,,Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z cierni lub figi z ostów. Tak właśnie każde dobre drzewo rodzi dobre owoce, a drzewo zagrzybione rodzi owoce zepsute. Nie może dobre drzewo rodzić zepsutych owoców, ani drzewo zagrzybione rodzić dobrych owoców. Każde drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, jest wycinane i wrzucane do ognia. Tak zatem poznacie ich po ich owocach’’.

Wiesław Kowalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności