fbpx
Strona głównaTechnikaRolnictwo precyzyjneOperations Center - z rolnictwem precyzyjnym od planowania przez uprawę, siew, ochronę...

Operations Center – z rolnictwem precyzyjnym od planowania przez uprawę, siew, ochronę aż po zbiór [video]

Tegoroczne dni otwarte John Deere organizowane u dealerów firmy upływają pod znakiem rolnictwa precyzyjnego. My mieliśmy okazję być dniu otwartym w Reńskiej Wsi, gdzie ze specjalistą ds. rolnictwa precyzyjnego w Wanicki Agro Patrykiem Besińskim rozmawialiśmy m.in. o tym, jakie możliwości oferuje John Deere Operation Center na każdym etapie produkcji, o nowym odbiorniku StarFire 7000 oraz o zastosowaniach “mobilnego laboratorium” HarvestLab 3000.

– W tym roku spotkaliśmy się z naszymi klientami, klientami, którzy są nastawieni na tematykę rolnictwa precyzyjnego. Spotkanie odbywa się pod hasłem “Dni otwarte wiosna 2023 na każdym etapie produkcji”. Na każdym etapie produkcji – myślę tutaj o rolnictwie precyzyjnym od samego planowania aż po etap zbioru. Przez każde te etapy nasi dealerzy przedstawiają rozwiązania, które są pomocne właśnie w tematyce poszczególnych etapów właśnie pod kątem rolnictwa precyzyjnego – wyjaśnia Bartosz Białas z John Deere Polska.

– Rolnictwo precyzyjne jest nam potrzebne na każdym etapie produkcji. Począwszy od planowania, przez przygotowanie, siew, ochronę, aż do zbioru. I w każdym z tych etapów wykorzystujemy tak naprawdę wszystkie elementy rolnictwa precyzyjnego. Ale głównym systemem, który łączy, spaja wszystkie poboczne systemy, jest to system Operation Center i za sprawą tego systemy jesteśmy w stanie bardzo szybko przesyłać informacje pomiędzy operatorami, jesteśmy w stanie monitorować zarówno to co dzieje się z maszynami, jak i z naszymi polami, uprawami. Jesteśmy w stanie kontrolować to na bieżąco, o każdej porze i w każdym miejscu na świecie – mówi Patryk Basiński, specjalista ds. rolnictwa precyzyjnego w firmie Wanicki Agro.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.