fbpx
Strona głównaCenyOpasy w dobrej cenie. Czy bariera 20 zł/kg zostanie przekroczona?

Opasy w dobrej cenie. Czy bariera 20 zł/kg zostanie przekroczona?

Hodowcy opasów poza wysokimi kosztami produkcji, które dotknęły również i inne dziedziny produkcji rolniczej, nie mają obecnie zbyt wielu powodów do narzekań.  Ceny oferowane przez podmioty skupowe są dobre i podążają raczej w górę niż w dół . Obecnie za byki powyżej 600 kilogramów płacą od 16-17 do nawet powyżej 19 zł/kg netto (wbc). Jałówki powyżej 550 kilogramów można sprzedać zwykle w cenie od 17 do 18,50 zł/kg.

Najmniej można zarobić na krowach. Za sztuki powyżej 650 kilogramów podmioty skupowe płaca, w zależności od klasy, od 10 do ok. 15 zł/kg.

Według ekspertów Banku PKO BP możliwe jest utrzymanie się wzrostów cen bydła, choć przy malejącej dynamice podwyżek. Ich zdaniem wzrostom sprzyjać będzie wysoki popyt w warunkach spowolnionej produkcji.

Mniejsze niż przed rokiem ograniczenia w funkcjonowaniu  gastronomii, choć przy wciąż niezerowym ryzyku przywrócenia części restrykcji, utrzymywać będą popyt w HoReCa na poziomie wyższym niż przed rokiem. Czynnikiem ograniczającym wzrost produkcji jest rosnąca presja zwiększających się kosztów, na którą składają się drożejące nawozy oraz pasze (zboża i oleiste) – mówi Dariusz Dziwulski z Departamentu Analiz Ekonomicznych Banku PKO BP.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.