Opakowania z kukurydzy od BASF

Od niedawna BASF oferuje nowe biodegradowalne tworzywo sztuczne przeznaczone do opakowań specjalnych, pod nazwą Ecovio® FS. Ecovio FS Paper służy do powlekania papieru a Ecovio FS Shrink Film do produkcji zwanych folii kurczliwych, służących do łatwego foliowania opakowań. W skład nowego tworzywa wchodzi biodegradowalny poliester produkowany przez BASF oraz polikwas mlekowy otrzymywany z mąki kukurydzianej.

Wyniki testów kompostowania wskazują, że nowy materiał ulega szybszej biodegradacji niż jego poprzednicy, a ponadto zawiera większy odsetek surowców odnawialnych. Dostępne są już próbki tego materiału, a pierwsze testy produkcji w zakładach klientów wypadły pomyślnie. Wprowadzenie na szeroki rynek zaplanowano na pierwszy kwartał 2010 r.

Folia wykonana z nowego Ecovio FS Paper łatwo daje się przetwarzać i dobrze przylega do papieru, nawet nałożona w cienkiej warstwie. Znajduje to zastosowanie przy powlekaniu papierowych kubków lub kartonowych pudeł. Natomiast FS Shrink Film, dzięki odpowiedniemu stosunkowi kurczliwości do wytrzymałości, ma większą odporność na obciążenie mechaniczne dla folii o grubości zaledwie 25 mikrometrów niż dla tradycyjnych folii z polietylenu o grubości 50 mikrometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności