fbpx
Strona głównaWiadomościOnet: Minister Grzegorz Puda jest "na wylocie". Co dalej?

Onet: Minister Grzegorz Puda jest “na wylocie”. Co dalej?

Jak informuje portal Onet.pl, przy najbliższej rekonstrukcji rządu najprawdopodobniej dojdzie do zmiany na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Ma to być wynik rosnącego na wsi gniewu i nieradzenia sobie ministra na stanowisku szefa resortu.

Doniesienia Onetu powstały na podstawie rozmów z politykami obozu władzy. Od wielu tygodni mówi się, że minister Puda nie potrafi rozmawiać z rolnikami. Niewiele dają absurdalne wręcz komunikaty Ministerstwa Rolnictwa mające odpierać te zarzuty i głoszące, że minister Puda przecież rozmawia z rolnikami, bo spotkał się z przedstawicielami Copa – Cogeca. Rząd obawia się także rosnącej popularności Agrounii i Michała Kołodziejczaka, a sondaże mówią o spadku poparcia Prawa i Sprawiedliwości na wsi, między innymi ze względu na nieudolność w walce z ASF i ptasią grypą.

Cieniem na osobie ministra Pudy kładzie się też zamiłowanie do luksusu; chodzi o nagłośnioną przez Gazetę Wyborczą sprawę chęci zwolnienia jednego z doświadczonych pracowników MRiRW za to, że ten nie zarezerwował ministrowi luksusowego saloniku dla VIP-ów na lotnisku w Rzeszowie. Również minister Puda wg informatorów partii rządzącej miał być pomysłodawcą teatralnej “zagrywki” podczas ostatniego wystąpienia premiera Morawieckiego, kiedy to podstawiono w gospodarstwie w Brzydowie nowe maszyny, niebędące częścią wizytowanego gospodarstwa.

Kto mógłby objąć stanowisko szefa resortu rolnictwa po Grzegorzu Pudzie? Zdania są różne, jednak dość często padają nazwiska Krzysztofa Jurgiela, Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Jarosława Sachajki. Jaki jednak pomysł ma partia rządząca na poprawę nieco zachwianego ostatnio wizerunku na wsi, wie prawdopodobnie tylko jeden…

A kto drodzy Czytelnicy Waszym zdaniem powinien objąć ster w resorcie rolnictwa?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.