Okno na świat dla polskich produktów rolno-spożywczych?

W Łodzi powstanie nowoczesny terminal multimodalny ukierunkowany na eksport polskich produktów rolno-spożywczych. Jest to wspólne przedsięwzięcie Hatrans Logistics – dostawcy usług logistycznych z łódzkimi korzeniami oraz Contargo – właściciela i współwłaściciela 24 terminali intermodalnych na terenie całej Europy.

Spółka Contargo – Hatrans Łódź swoją działalność chce oprzeć na eksporcie polskiej żywności zarówno na Wschód (Chiny jak i państwa rosyjskojęzyczne) oraz na Zachód. Terminal będzie przystosowany do składowania kontenerów chłodniczych, a załadunek towarów wymagających regulacji temperatury będzie się mógł również odbywać w działającej w sąsiedztwie terminala chłodni.

– Naszym celem jest stworzenie kompaktowego terminala na terenie północnej części Łodzi – Teofilowa przemysłowego w sąsiedztwie trasy S-14, który będzie włączony w sieć 24 terminali grupy Contargo znajdujących się na terenie Europy zachodniej – Holandii, Francji, Szwajcarii i Niemiec. Będzie to 25 terminal grupy – pierwszy w Europie Wschodniej i pierwszy w Polsce terminal włączony w sieć istniejących już terminali. Dodatkowo terminal będzie obsługiwał regularne połączenia z polskimi portami morskimi – informuje Żaklina Kaczmarek, wiceprezes spółki Contargo – Hatrans Łódź.

W związku z planowaną inwestycją budowy terminala multimodalnego włodarze spółki wystąpili  o dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach konkursu organizowanego przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego  Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pt. ,,Transport Multimodalny ( działanie III.3)’’.

– Wsparcie jakie możemy uzyskać z tego programu pozwoli na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych na co spółka kładzie szczególny nacisk.

Bezpieczeństwo i najwyższe standardy obsługi przy użyciu wyrafinowanych systemów technicznych we współpracy z uczelniami regionu (cichobieżne suwnice z instalacją odzysku energii) oraz systemów IT są naszym bezwzględnym priorytetem – dodaje Kaczmarek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności