fbpx
Strona głównaSensacjeOgromny pożar tuż za polską granicą. Padło 150 jałówek, straty w milionach

Ogromny pożar tuż za polską granicą. Padło 150 jałówek, straty w milionach

Pożar dużej obory gasili 5 stycznia wieczorem strażacy z okolic czeskiego Trutnova. Tuż przed godziną 19:00 regionalne centrum operacyjno-informacyjne straży pożarnej otrzymało zgłoszenie o pożarze we wsi Zlatá Olešnice w Trutnovsku.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce pożar był już w zaawansowanym stadium, płomienie objęły praktycznie cały budynek. Wydostało się z niego dziesięć jałówek, pozostałe 150 zginęło w środku.

Ze względu na intensywność pożaru konstrukcja dachu obory zaczęła się zawalać, dlatego strażacy prowadzili akcję gaśniczą przez okno z zewnątrz budynku. Po godzinie 20:00 pożar został opanowany i nie rozprzestrzeniał się dalej, jednak nawet po północy jednostki gasiły i przewietrzały budynek z zewnątrz, a akcję ostatecznie zakończono ranem.

Ratownictwo medyczne miało pod opieką jednego człowieka, który zatruł się dymem. Dla dziesięciu krów, które przeżyły, strażacy z pomocą pracowników gospodarstwa zbudowali tymczasową zagrodę.

Według wstępnych szacunków szkody będą liczone w milionach koron. Przyczyna pożaru jest badana.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.