fbpx
Strona głównaSensacjeOgromny pożar kurnika w Lubuskiem

Ogromny pożar kurnika w Lubuskiem

Do rozległego pożaru kurnika doszło 14 lutego w lubuskiej miejscowości Byczyna.

Strażacy z Gorzowa i okolic na pomoc wezwani zostali przed południej. Do działań natychmiast zostały zadysponowane zastępy zawodowych strażaków oraz jednostki OSP z terenu gmin Lubiszyn, Kłodawa, Bogdaniec oraz Witnica. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, obiekt w całości objęty był pożarem.

– Działania zastępów PSP i OSP polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się kurnik, który w momencie powstania pożaru nie był zasiedlony drobiem, jak również w obronie na przyległą część mieszkalną. Powierzchnia pożaru wyniosła ponad 1400 m2 – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

W wyniku zdarzenia spaleniu oraz zniszczeniu uległa część inwentarska budynku, natomiast udało się uratować część mieszkalną. Działaniami, w których w kulminacyjnym momencie akcji brało udział 18 zastępów PSP i OSP.

Informacji o przyczynach pożaru nie podano. Nie jest też znana szacunkowa wysokość strat, poniesionych przez właścicieli obiektu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.