Ogromne straty po pożarze w Sokołach; doszczętnie spłonęło 7 ciągników

W pożarze w salonie używanych ciągników w Sokołach w powiecie wysokomazowieckim doszczętnie spłonęło 7 ciągników, a dwa zostały nadpalone. Straty nie zostały jeszcze oszacowane, jednak będą one bardzo duże.

Do zdarzenia doszło w nocy 5 marca.

– W dniu dzisiejszym o godzinie 3:40 Dyżurny SK Komendanta Powiatowego PSP otrzymał informację o pożarze maszyn rolniczych w miejscowości Sokoły. Na miejsce zdarzenia zadysponował 6 zastępów ratowniczo-gaśniczych straży pożarnej. Z uwagi na rozmiar zdarzenia, jego ewentualny rozwój oraz zagrożone mienie o dużej wartości, na miejsce zdarzenia udał się również oficer operacyjny powiatu oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wysokiem Mazowieckiem – poinformował dowódca JRG w Wysokiem Mazowieckiem st. kpt. Wojciech Sokołowski cytowany przez portal wysokomazowiecki24.pl.

– Na skutek pożaru całkowitemu spaleniu uległo 7 ciągników rolniczych oraz 2 ciągniki uległy częściowemu nadpaleniu. Bardzo duże zadymienie podczas trwania akcji ratowniczo-gaśniczej wymuszało u ratowników pracę w aparatach ochrony układu oddechowego. Szybka i zdecydowana interwencja straży pożarnej uniemożliwiła rozprzestrzenienie się pożaru na pobliskie maszyny rolnicze. Uratowano tym samym mienie o bardzo dużej wartości (ponad 50 maszyn rolniczych) – dodał.

fot. https://www.wysokomazowiecki24.pl/

więcej na https://www.wysokomazowiecki24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności