fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówOgraniczenie produkcji nawozów w kolejnym zakładzie Grupie Azoty

Ograniczenie produkcji nawozów w kolejnym zakładzie Grupie Azoty

Kolejny Zakład  Grupy Azoty ogranicza produkcję nawozów. Reedukacja do minimum od dziś obowiązuje w Zakładach Azotowych Kędzierzyn.

Zarząd  Spółki podjął decyzję o ograniczeniu z dniem 24 sierpnia pracy instalacji do minimum, tj. do 43 proc. dla Jednostki Produkcyjnej Nawozy. Decyzja podyktowana jest rekordowymi cenami gazu ziemnego, głównego surowca wykorzystywanego przy produkcji, czytamy w komunikacie wydanym przez grupę Azoty.

Obecna sytuacja na rynku gazu ziemnego – pomimo jego dostępności – determinująca rentowność prowadzonej produkcji, jest wyjątkowa, całkowicie niezależna od Grupy Azoty i nie była możliwa do przewidzenia, informuje Spółka.

W wyniku agresji Rosji na Ukrainę, od 24 lutego 2022 r. obserwujemy na europejskich giełdach nadzwyczajne, historycznie wysokie ceny gazu ziemnego. Notowania gazu ziemnego w okresie ostatniego półrocza wzrosły z poziomu 72 EUR/MWh w dniu 22.02.2022 r., do poziomu 280,50 EUR/MWh w dniu 23.08.2022 r.

Firma stale monitoruje poziom cen wszystkich surowców oraz rentowność procesów produkcyjnych i na tej podstawie będzie podejmowała dalsze decyzje biznesowe.

Dzień wcześniej podobne decyzje zapadły dla zakładu w Puławach.

Grupa Azoty wstrzymuje produkcję nawozów

Anwil należący do PKN Orlen także ogranicza produkcję nawozów i również tłumaczy sytuację wysokimi cenami gazu ziemnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.