Ograniczenie populacji dzików na Podlasiu

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył we czwartek we wspólnej konferencji prasowej z ministrem środowiska Maciejem Grabowskim.

Głównym tematem były zagadnienia związane z ograniczeniem populacji dzików na Podlasiu.

Wiceminister Tadeusz Nalewajk poinformował, że w resort rolnictwa zobowiązał się do zakupu chłodni niezbędnych do przetrzymywania dzików na czas prowadzenia badań nad wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w strefach ochronnej i z ograniczeniami.
W ramach podejmowanych działań mają tez nastąpić zmiany odpowiednich rozporządzeń.
Ponadto, aby nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa ASF w całej Polsce zostanie przygotowany nowy projekt ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt z propozycją wprowadzenia w strefie objętej ograniczeniami programu bioasekuracji.
Plan działań związanych z redukcją populacji dzików w województwie podlaskim w związku z występowaniem wirusa ASF został ustalony na spotkaniu ministra środowiska Macieja Grabowskiego, wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusza Nalewajka, a także m.in. Adama Wasiaka, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Krzysztofa Jażdżewskiego, Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii, Macieja Żywno, wojewody podlaskiego, Lecha Blocha, Przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego oraz przedstawiciela Starosty Białostockiego.

MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności