fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychOgólnoukraińska Rada Rolna: Najważniejsze, żeby korytarz zbożowy i korytarze solidarnościowe nadal działały

Ogólnoukraińska Rada Rolna: Najważniejsze, żeby korytarz zbożowy i korytarze solidarnościowe nadal działały

Wiceprzewodniczący Ogólnoukraińskiej Rady Zbożowej Denys Marczuk poinformował w zeszłym tygodniu, że jego kraj ma do wyeksportowania jeszcze 10 milionów ton ziarna z  poprzednich sezonów.

– Najważniejszym zadaniem na najbliższe dwa miesiące jest eksport pozostałości przejściowych, które są jeszcze dostępne na Ukrainie. Według wstępnych szacunków jest to około 10 mln ton – stwierdził cytowany przez UkrAgroConsult.

Jego zdaniem kluczowymi elementami dla ukraińskiego eksportu w nadchodzącym sezonie będą kwestie funkcjonowania korytarza zbożowego oraz korytarzy solidarnościowych (prowadzących m.in. przez Polskę).

Specjalista oszacował, że w nadchodzącym sezonie Ukraina będzie mogła wyeksportować łącznie ok. 30 mln ton zbóż. Od początku sezonu do 17 maja wyeksportowano prawie 44 mln ton zbóż i oleistych.

2 KOMENTARZE

  1. A co nas obchodzi ile Ukraina ma zboza do wyeksportowania maja wynegocjowane z ruskim dodatkowe porty to niech to wykorzystają.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.