Postulaty Strajku Kobiet o wygaszeniu hodowli do 2050 r. autentyczne?

fot. Krzysztof Radziwonka

Media społecznościowe obiegł zestaw postulatów dotyczących rolnictwa i obrony praw zwierząt, nad którym ma pracować Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

O rewelacjach informował między innymi Jacek Zarzecki, prezes zarządu Polskiego Związku Hodowców Bydła Mięsnego, jeden z liderów strajków przeciwko tzw. piątce Kaczyńskiego. Projekt postulatów znajdziemy m.in. na profilu Agrounii w postaci ponad dwudziestu punktów.

Zaczyna się dość niewinnie stwierdzeniem, że “musimy zacząć dbać o dobrostan zwierząt.” Dalej stwierdza się, że powinny zostać zwiększone kary za znęcanie się nad zwierzętami, etc. Niepokój zaczyna budzić jeden z kolejnych postulatów, stanowiący o konieczności powołania straży dla zwierząt (nie jesteśmy informowani, kim mieliby być funkcjonariusze owej straży, może na szczęście…).

No ale, im dalej w las, tym więcej drzew. W kolejnych postulatach czytamy o wygaszeniu hodowli jakichkolwiek zwierząt do 2050 r, ochronie prawnej zwierząt niebędących kręgowcami oraz obowiązku pomocy potrąconemu zwierzęciu.

Jak na Strajk Kobiet przystało, nie obeszło się bez macic i aborcji. W jednym z punktów czytamy: Wsparcie aborcyjne dla zwierząt z macicami. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić godne utrzymanie szczeniąt lub innego potomstwa zwierząt  z macicami, którymi się opiekujemy. Są to czasami zwierzęta znalezione, odebrane od nie dbających o nie właścicieli i mogą potrzebować aborcji. Do standardowego zakresu usług weterynaryjnych należałoby prawnie dodać obowiązek aborcji na życzenie.

Mamy nadzieję, że “zwierzęta z macicami” nie będą miały oporów, żeby poinformować o decyzji swoich konserwatywnych właścicieli.

Rolnicy z kobietami puszczą PiS z torbami? Nie sądzimy. Na portalach społecznościowych wybuchła zagorzała dyskusja na temat autentyczności dyskutowanych postulatów. W rozmowie telefonicznej Jacek Zarzecki poinformował nas jednak, że opublikowane materiały pochodzą z wiarygodnego źródła związanego z Radą Konsultacyjną Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, co świadczyłoby o tym, że są tam omawiane. W tej jeśli chodzi o kwestie związane z rolnictwem i prawami zwierząt jedną z głównych ról odgrywają osoby związane z fundacją Viva i partią Zielonych. Z prośbą o odniesienie się do ww. rewelacji zwróciliśmy się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Bez rezultatu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności