Ogólnopolski Pokaz Polowy Postępu Genetycznego Roślin Uprawnych – Radzików 2020

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie organizuje we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Badań Odmian Roślin Uprawnych 25 czerwca 2020 roku Ogólnopolski Pokaz Polowy Postępu Genetycznego Roślin Uprawnych – Radzików 2020.

Jak podkreślają organizatorzy głównym celem spotkania jest przedstawienie osiągnięć badawczych instytutu oraz możliwości transferu wiedzy do praktyki. W trakcie imprezy będzie można zapoznać się z aktualnymi pracami prowadzonymi w IHAR-PIB oraz obejrzeć poletka doświadczalne i produkcyjne.

– Nawiązując do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020 pragniemy podkreślić rolę postępu biologicznego hodowli odpornościowej w doskonaleniu ochrony i zdrowotność roślin, szczególnie wiążącymi się z pracami badawczymi prowadzonymi przez Instytut – informuje IHAR-PIB.

Udział w Dniu PoIa Radzików 2020 jest bezpłatny. Pokaz polowy postępu genetycznego roślin uprawnych kierowany jest do rolników, hodowców, pracowników doradztwa rolniczego, przedstawicieli związków branżowych oraz naukowców.

Źródło: IHAR–PIB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności