fbpx
Strona głównaWiadomościOgólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu

– Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas zorganizowanych 17 marca w Łowiczu Obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

Premier w swoim wystąpieniu podkreślił że bycie sołtysem to ciężki kawałek chleba, trzeba siły i wytrwałości. Podziękował im, że z tych małych ojczyzn budują polską Rzeczpospolitą, która jest coraz mocniejsza.

W uroczystości oprócz premiera Mateusza Morawickiego uczestniczyli również ministrowie: rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorza Schreiber oraz parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji działających na rzecz wsi i rolnictwa, a przede wszystkim bohaterowie imprezy – sołtysi.

Organizatorzy – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Starostwo Powiatowe w Łowiczu zadbali, aby bohaterowie uroczystości sołtysi poczuli się tego dnia docenieni.

Były gratulacje, odznaczenia i okolicznościowe medale a wszystko to okraszone muzyką ludową. Natomiast koła gospodyń zadbały, aby nikt z uroczystości nie wyszedł głodny.

Źródło: KPRM

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.