fbpx
Strona głównaWiadomościOgólnoeuropejski protest rolników w Brukseli już w grudniu

Ogólnoeuropejski protest rolników w Brukseli już w grudniu

Grudzień br. zapowiada się bardzo gorąco, gdyż właśnie w dniach 13-14 tego miesiąca szykowany jest ogólnoeuropejski protest rolników, którzy pojadą demonstrować do Brukseli przeciwko obecnej polityce rolnej UE.

Ze strony polskiej za organizację protestu odpowiada Instytut Gospodarki Rolnej, czyli powstały w 2015 roku think tank o profilu rolniczym. Organizacja skupia swoje działania na monitoringu procesów legislacyjnych dotyczących branży rolnej, dokonywaniu analiz oraz uczestnictwie w bieżącym życiu społeczno-gospodarczym.

Protest ma pokazać brak zgody na realizację szkodliwych pomysłów forsowanych przez Unię Europejską dotyczącą rolnictwa. Unia Europejska w coraz większym stopniu stara się ingerować w funkcjonowanie europejskiego, w tym polskiego, rolnictwa.
Jak informują przedstawiciele Instytutu widać, że kolejne zakazy, obostrzenia oraz forsowany przez Unię Europejską Zielony Ład w rolnictwie stają się coraz bardziej niebezpieczne dla przyszłości naszych gospodarstw ale także dla bezpieczeństwa żywnościowego Europy.
Dalej dodają: “Nasi unijni przedstawiciele domagali się rzetelnej dyskusji nad skutkami szkodliwych inicjatyw, niestety Unia Europejska pozostaje głucha na wezwania do dyskusji oraz korekty szkodliwych zapisów. Dlatego zamierzamy wzmocnić ich głos”.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.