fbpx
Strona głównaWiadomościNowe ogniska ASF na Podkarpaciu

Nowe ogniska ASF na Podkarpaciu

Po raz kolejny o swojej obecności w naszym kraju przypomniał afrykański pomór świń. Tym razem nowe ogniska ASF wykryto w świńskich zagrodach na Podkarpaciu.

Ognisko ASF nr 51 w 2020 r. zostało stwierdzone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie (wyłącznie tuczniki), położonym w miejscowości Czerce w gminie Sieniawa w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim.

Natomiast ognisko ASF nr 52 w 2020 r. zostało stwierdzone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 38 świń (wyłącznie tuczniki) położonym w miejscowości Dobra w gminie Sieniawa w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń wszystkie tuczniki znajdujące się w tych gospodarstwach zostały zutylizowane.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.