fbpx
Strona głównaWiadomościOgłoszenia "sprzedam działkę pod KRUS" coraz popularniejsze w Internecie

Ogłoszenia “sprzedam działkę pod KRUS” coraz popularniejsze w Internecie

“Sprzedam działkę. Idealna pod KRUS”, “wydzierżawię działkę do ubezpieczenia w KRUS”, “działka do uprawy lub pod KRUS”. To tylko niektóre tytuły, jakie udało nam się znaleźć na jednym z serwisów ogłoszeniowych.

Skąd popularność tego typu ogłoszeń? Jak podaje portal money.pl, wszystko to za sprawą Polskiego Ładu, który dla wielu przedsiębiorców będzie skutkował znacznym zwiększeniem obciążeń podatkowych, z których bodaj najbardziej sztandarowym pomysłem jest likwidacja możliwości odliczenia składki zdrowotnej.

Przedsiębiorcy chcący ubezpieczyć się w KRUS-ie mogą być jednak zawiedzeni; po pierwsze możliwość prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej możliwa jest dopiero po 3 latach ubezpieczenia. Ponadto ubezpieczenia w KRUS nie można łączyć z etatem. Poza tym dochodzi jeszcze limit podatku dochodowego z pozarolniczej działalności gospodarczej wynoszący 3540 zł rocznie.

Zatem dogłębna analiza przepisów z pewnością wielu wybije z głowy “działki pod KRUS”

Czytaj także: Tylko do końca maja jest czas na złożenie w KRUS zaświadczenia o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.