fbpx
Strona głównaPozostałeOdszkodowania za H5N1

Odszkodowania za H5N1

Sprawa odszkodowań dla drobiarzy wciąż nierozwiązana. Ministerstwo rolnictwa oszacowało co prawda koszty, jakie poniesiono na zwalczanie ptasiej grypy, ale nadal nie wiadomo ile stracili sami hodowcy. N

Jak wyliczył resort rolnictwa z powodu ognisk ptasiej grypy, między innymi na utylizację padłych zwierząt, wydano ponad 12 milionów złotych. W ciągu kilku miesięcy ubito blisko milion sztuk drobiu. Od wygaśnięcia ostatniego ogniska choroby minął ponad miesiąc ale sami drobiarze przyznają, że nadal mają problemy z oszacowaniem strat jakie ponieśli.

Leszek Kawski Krajowa Rada Drobiarstwa: drobiarstwo polskie jest bardzo rozproszone. Nie wszyscy są zrzeszeni w izbach, w różnego rodzaju organizacjach. Wielu działa na wielkim rynku. Trudno do nich dotrzeć i zweryfikować pełną informację.

Mimo to, do ministerstwa rolnictwa cały czas wpływają kolejne dane mówiące o stratach jakie ponieśli hodowcy. Większość z nich liczy na odszkodowania z budżetu państwa. Jedyną z możliwych form krajowej pomocy mają być pieniądze z programu de minimis”. Przedstawiciele branży drobiarskiej coraz bardziej obawiają się, że na przyznanie unijnych rekompensat hodowcom nie zgodzi się Bruksela, uznając ich straty za zbyt małe.

Radosław Bełkot
TVP-redakcja rolna
foto: WRP

N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.