fbpx
Strona głównaPozostałeOdnowa i rozwój wsi

Odnowa i rozwój wsi

Ponad 2 mld złotych mogą zdobyć gminy, kościoły oraz organizacje pozarządowe na budowę lub remont obiektów pełniących funkcje publiczne m.in. ośrodków sportu i rekreacji – w ramach programu Odnowa i rozwój wsi”. Pieniądze będzie można również wykorzystać na promocję obszarów wiejskich i ochronę zabytków. Urzędy marszałkowskie mogą rozpocząć już nabór wniosków o przyznanie wsparcia dla tego typu inwestycji -poinformowało biuro prasowe ARiMR. N”

Już wkrótce na stronach internetowych samorządów województw powinny ukazać się formularze wniosków o przyznanie pomocy w ramach programu Odnowa i rozwój wsi”.

Pomoc finansowa przewidziana jest dla osób prawnych takich jak: gminy, instytucje kultury, dla których organizatorami są jednostki samorządu terytorialnego, kościoły lub inne związki wyznaniowe oraz organizacje pozarządowe mające status organizacji pożytku publicznego. Pomoc finansowa udzielana będzie m.in. na inwestycje związane z budową, przebudową, remontami lub wyposażeniem obiektów pełniących funkcje publiczne, społeczno-kulturalne, rekreacyjne i sportowe. Wsparcie będzie można uzyskać też na promocję obszarów wiejskich, w tym propagowanie i zachowanie dziedzictwa historycznego, tradycji, sztuki oraz kultury, jak również na budowę remonty lub przebudowę infrastruktury związanej z rozwojem funkcji turystycznych, sportowych lub społeczno-kulturalnych.

Środki będzie można przeznaczyć także na zakup obiektów charakterystycznych dla tradycji budownictwa w danym regionie, w tym budynków będących zabytkami, z przeznaczeniem na cele publiczne i odnawianie, eksponowanie lub konserwację lokalnych pomników historycznych. Pomoc będzie można przeznaczona również na inwestycje związane z zakupem budynków będących zabytkami lub miejscami pamięci, jak i miejscem kultywowania tradycji społeczności lokalnej oraz tradycyjnych zawodów.

Termin i miejsce składania wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na “Rozwój i odnowę wsi” określą samorządy wojewódzkie.
Zasady przyznawania pomocy na to działanie określa Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 14 lutego 2008 r.

opr. MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.