fbpx
Strona głównaFirmy i produktyOdmiany jęczmienia jarego polecane do siewu w 2023. Sprawdź rekomendacje LOZ w...

Odmiany jęczmienia jarego polecane do siewu w 2023. Sprawdź rekomendacje LOZ w województwach

Na Liście odmian zalecanych jęczmienia jarego do uprawy na obszarze województw w 2023 roku jest 35 odmian, w tym 4 browarne. Które odmiany jęczmienia jarego rekomenduje COBORU do uprawy na terenie poszczególnych województw?

Najczęściej zalecaną odmianą do uprawy jęczmienia jarego jest Adwokat – w 14 województwach, jako odmiany browarne wskazano: RGT Planet – rekomendowana do siewu w 6 województwach, LG Belcanto – wstępnie rekomendowana w 2 województwach oraz KWS Jessie i RGT Keple także wstępnie rekomendowane odpowiednio w woj. dolnośląskim i świętokrzyskim. Największy wybór z Listy Odmian Zalecanych mają rolnicy z województwa śląskiego i zachodnio-pomorskiego, gdzie COBORU rekomenduje odpowiednio 11 i 10 różnych odmian jęczmienia jarego. Aż 6 odmian pojawiło się pierwszy raz w tym roku na LOZ jęczmienia jarego.

LOZ jęczmień jary 2023; źródło COBORU

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.