fbpx
Strona głównaPrawo i finanseOd września wnioski o wsparcie z PROW za pośrednictwem cyfrowej aplikacji

Od września wnioski o wsparcie z PROW za pośrednictwem cyfrowej aplikacji

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

– Od 31 sierpnia br. nie trzeba już wypełniać wniosku o płatność z PROW 2014-2020 w wersji papierowej i poświęcać czas na wizytę w placówce ARiMR, by go złożyć, czy na poczcie, by go wysłać. Wystarczy wypełnić na komputerze elektroniczny wniosek o płatność i przesłać go do Agencji korzystając z internetowej aplikacji eWoP. To cyfrowe rozwiązanie ma szereg zalet. Usprawnia proces weryfikacji dokumentów, zapewnia efektywną i szybka komunikację między beneficjentem a Agencją, co w rezultacie przyspieszy wypłatę środków finansowych – informuje Biuro Prasowe ARiMR

Elektroniczne wnioski o płatność można składać w ramach następujących działań:

– 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;

– 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;

– 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

– 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

– 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;

– 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;

– 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;

– 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Portal eWoP umożliwia miedzy innymi złożenie wniosku o płatność wraz z załącznikami, a także ewentualnych korekt, wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt i przegląd wiadomości i powiadomień wysyłanych przez ARiMR do rolnika.

Do eWoP można logować się za pomocą posiadanego już loginu i hasła, które używane były dotąd przy korzystaniu z aplikacji eWniosekPlus czy IRZPlus.

Dowiedzieliśmy się , że  ARiMR planuje, by jeszcze do końca tego roku wprowadzić cyfrową komunikację między beneficjentami a pracownikami Agencji. Natomiast od 2023 r. zamierza wprowadzić obsługę wszystkich wniosków o wsparcie za pomocą e-narzędzi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.