Od nauki do praktyki rolniczej

W roku 2009 firma Dow AgroSciences zarejestrowała 2 nowe herbicydy: Dragon 450 WG oraz Lancet 125 WG.

Dragon 450 WG jest systemicznym herbicydem, w formie rozpuszczalnych w wodzie granul, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do wiosennego zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie, pszenżycie ozimym, jęczmieniu jarym i pszenicy jarej. Zawiera 2 substancje aktywne, w tym najnowszą molekułę (aminopyralid) wprowadzaną przez firmę Dow AgroSciences do ochrony zbóż na rynek polski i europejski. Umożliwia skuteczne zwalczenie wszystkich najważniejszych chwastów dwuliściennych: przytulia czepna, chwasty rumianowate, gwiazdnica pospolita, mak polny, chaber bławatek, chwasty rdestowate, fiołek polny i wiele innych. Zalety: jedna dawka niezależna od wielkości i rodzaju zachwaszczenia chwastami dwuliściennymi: 33,3 g/ha, brak luk i wysoka skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych, szybkie pobieranie i działanie herbicydu na chwasty, zatrzymanie wzrostu chwastów w ciągu 1-2 dni, możliwość stosowania już od 5oC, bezpieczeństwo dla zbóż – nawet do fazy początku strzelania źdźbło, doskonała mieszalność z herbicydami zwalczającymi miotłę zbożową, np. Apyros, Atlantis, Attribut, wygoda w stosowaniu, niski koszt transportu i składowania.

Lancet Plus 125 WG to nowy, kompletny herbicyd do jednoczesnego zwalczania zarówno miotły zbożowej, jak i chwastów dwuliściennych, nie wymagający tworzenia mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami. Jest środkiem chwastobójczym w formie rozpuszczalnego w wodzie granulatu, do stosowania nalistnego, przeznaczonym do wiosennego, powschodowego zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym. Niezależnie od wielkości chwastów (dwuliściennych: liścienie rozeta liści, miotła zbożowa w zakresie 1 liść koniec krzewienia) preparat Lancet Plus 125 WG zastosowany włącznie do fazy pierwszego kolanka zbóż, skutecznie eliminuje chwasty z plantacji zbóż ozimych.
Preparat zawiera trzy substancje czynne, z czego dwie (piroksysulam i aminopyralid), to najnowsze molekuły wprowadzane równolegle przez firmę Dow AgroSciences do ochrony zbóż na rynek polski i europejski. Preparat wykazuje skuteczne działanie na wiele gatunków chwastów, w tym np. na miotłę zbożową, przytulię czepną, mak polny,chabra bławatka, rdesty, samosiewy rzepaku, gwiazdnicę pospolitą, fiołka polnego.
W celu uzyskania jak najwyższej skuteczności chwastobójczej, zwłaszcza na przerośnięte chwasty (np. zabieg w fazie 1 kolanka zbóż) lub/i w trudnych warunkach termicznych (zabieg wczesną wiosną) zaleca się stosowanie herbicydu Lancet Plus 125 WG w dawce 200 g/ha, z dodatkiem adiuwantu Olstick 90 EC w dawce: 1 l/ha. Herbicyd wykazuje długi termin stosowania i działa już od 5oC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności