Od kiedy zaliczki dopłat bezpośrednich 2024 i co tym razem z dobrostanem?

Fot. mw

Od 16 października będą wypłacane zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej Leszek Szymański, wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Szymański podkreślił gotowość ARiMR do wypłacania zaliczek od tego terminu z wyjątkiem dopłat dobrostanowych, jednak dla rolników oczekujących na takie wsparcie przygotowana jest możliwość wydawania oddzielnych decyzji. Zaapelował również do rolników, którzy jeszcze tego nie zrobili, o składanie wniosków, przypominając, że mają na to czas do 1 lipca.

Z kolei prezes instytucji, Wojciech Legawiec, poinformował, że w kończącej się kampanii wydano już 99% decyzji i wypłacono 96% środków przewidzianych na dopłaty bezpośrednie i 98% na dopłaty obszarowe. Stwierdził także, że przez pół roku jego kadencji mierzył się z wieloma problemami, przede wszystkim w zakresie funkcjonowania systemów informatycznych.

– Były duże zaniedbania jeśli chodzi o realizację szeregu działań. Nie funkcjonował sprawnie system informatyczny. Stąd było dużo obaw czy zdążymy na czas zrealizować zobowiązania jakie ma Państwo wobec rolników – mówił z kolei minister Siekierski.

5 KOMENTARZE

  1. Doc to jakaś kpina z rolników dziwi mnie jeszcze fakt że nikt w tej sprawie nie protestuje gdzie jest teraz ten mądry Kolodziejko teraz nie krzyczy nie widzi problemu to powinno być zgłoszone do unii Kasa leży u nich na kontach i odsetki im nabija zamiast na kontach rolników ta cała agencja to jak NFZ ten sam burdel i darmozjady kosztem obywatela

  2. Do niedzieli włącznie mają czas, więc pieniądze mogą być w poniedziałek lub wtorek, a wysłane w niedzielę i odsetek nie będzie. U nas też tylko połowa wypłacona, na resztę czekamy cierpliwie.

  3. System to i za nich nigdy nie funkcjonował dobrze, ani nie funkcjonuje. Jest teraz taki burdel i paraliz organizacyjny, decyzyjny. Tylko stołki się liczą a brak wiedzy jest dzis nobilitowany.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj