fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyOd kiedy dofinansowanie do wapnowania dla gospodarstw powyżej 75 ha?

Od kiedy dofinansowanie do wapnowania dla gospodarstw powyżej 75 ha?

Czy zmiana dotycząca możliwości ubiegania się o dofinansowanie do wapnowania dla gospodarstw powyżej 75 ha weszła w życie i od kiedy będzie obowiązywać? Jest odpowiedź MRiRW.

Przypomnijmy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjął propozycję resortu rolnictwa zmian w Programie programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie. Dotyczą one możliwości dofinansowanie zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego dla gospodarstwa o powierzchni powyżej 75 hektarów. Taką informację Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) przekazało z końcem maja br.

Dofinansowanie do wapnowania także dla gospodarstw powyżej 75 ha

Czy modyfikacja Programu weszła w życie i od kiedy będzie obowiązywać, zapytaliśmy MRiRW

W odpowiedzi MRiRW przekazało nam informację o terminie wejścia w życie zmian, otrzymaną z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

„5 lipca br. Zarząd NFOŚiGW zatwierdził zmiany do Programu Priorytetowego Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie, polegające m.in. na dopuszczeniu do udziału w programie posiadaczy użytków rolnych o powierzchni powyżej 75 ha. Dokumenty dotyczące zmian są procedowane, a ich wdrożenie nastąpi do końca sierpnia br.”

Przypomnijmy, że po zmianie programu wapnowania gospodarstwa o powierzchni powyżej 75 ha będą mogły wnioskować o dofinansowanie w wysokości 100 zł do tony czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.