Oczekiwanie

Jest akredytacja a umów jak nie było tak nie ma. Rolnicy, którzy ubiegają się o dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych czekają na nie już dziesięć miesięcy. Urzędnicy zaś uspokajają po wstępnej preselekcji” przyszedł czas na “weryfikację”.”

O dotacje na kupno maszyn, modernizację budynków czy założenie nowych upraw ubiega się ponad 18 tysięcy rolników.

Do tej pory umowy podpisano jedynie z tymi, którzy składali wnioski w ramach tak zwanej dyrektywy azotanowej. Ponad stu rolników niedługo już dostanie zwrot 75% kosztów poniesionych na budowę zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych.

Formalnie zniknęły wszelkie przeszkody aby proces dalszej weryfikacji wniosków następował po etapie preselekcji. Te wnioski poddawane są ocenie merytorycznej w zakresie ekonomiczno-finansowym jeśli ta ocena przebiega pomyślnie następuje zawarcie umowy.

Pytanie tylko jak długo potrwa sprawdzanie dokumentów. Zgodnie z prawem na podpisanie umów Agencji zostało już niewiele czasu.

Problem w tym, że przez ten czas kiedy wnioski leżały w Agencji w gospodarstwie wiele mogło się zmienic.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: jest w tej chwili w uzgodnieniach rozporządzenie, które pozwoli zmienic urządzenie na inne pod warunkiem że nie przekroczymy wartości maksymalnej dofinansowania.

Takie zmiany już niedługo będzie można zgłosić Agencji Restrukturyzacji.

Dorota Florczyk/Agrobiznes-TVP 1

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności