W obronie żywności i rolnictwa przed skutkami TTIP i CETA

Akcja Demokracja wraz z innymi organizacjami zebrała ponad 100 tysięcy podpisów pod apelem do polskiego rządu w obronie żywności i rolnictwa przed skutkami TTIP i CETA.

Przedstawiciele organizacji apelują do polskiego rządu o dążenie do całkowitego i jednoznacznego wyłączenia z umów TTIP i CETA wszystkich kwestii, które mają negatywny wpływ na tradycyjne rolnictwo rodzinne i rolnictwo ekologiczne, a także wysoką jakość i bezpieczeństwo polskiej żywności. Jeśli inne kraje nie zgodzą się na ten postulat, Polska powinna umowy odrzucić.” – czytamy w tekście apelu.

– Od decydentów słyszymy, że tekst umowy CETA nie podlega już negocjacjom. To moment, by powiedzieć sprawdzam. Polski rząd wciąż ma szansę, by stanąć na wysokości zadania i jutro odmówić zgody naszego kraju na szkodliwą umowę. –  mówi  Piotr Trzaskowski z Akcji Demokracji.

Kampania jest wspólną inicjatywą Akcji Demokracji, Forum Rolnictwa Ekologicznego, Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO), Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. Świętego Franciszka z Asyżu.

Źródło: Akcja Demokracja