Obora – gigant na Podlasiu

W dniu 29 maja w Grodziszczanach na Podlasiu uroczyście otwarto nową oborę na 520 sztuk bydła mlecznego. Nnajwiększy obiekt w kraju i jednocześnie jeden z największych w Europie stanął w Gospodarstwie rolnym Państwa Hajkowskich – największego indywidualnego dostawcy mleka do mleczarni Mlekpol w Grajewie.

Bogdan Hajkowski jest jednym z największych indywidualnych producentów mleka w regionie. Obecna produkcja ok. 1.300 tys. litrów mleka rocznie. Po pełnym uruchomieniu obory docelowa produkcja w gospodarstwie ma wynieść ok. 3,5 mln litrów mleka rocznie.

W wolnostanowiskowej oborze o wymiarach 106 x 49 m zainstalowano 8 robotów udojowych DeLaval VMS. Tuż przy oborze stanął 8-metrowy zbiornik na gnojowicę o pojemności 3 mln litrów.

Uprawę 150 ha użytków zielonych możliwa odpowiedni zestaw maszyn: cztery ciągniki New Holland (TM, TLA, T6070, T7.270), sieczkarnia New Holland FR9060, dwie kosiarki frontowe Poettinger ALPHA motion, dwie przyczepy JUMBO Combiline 7200, zgrabiarka oraz przetrząsacz Poettinger.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności