reklama
Baner KABAT

reklama
Baner Yara

reklama
Baner BASF

Obniżki cen nie takie słodkie…

Cukier jest najtańszy od 6 lat. W poprzednim tygodniu na giełdach odnotowano spore obniżki cen.

reklama
Baner SDF
reklama
Baner Horsch

Ostatni tydzień przyniósł silne obniżki notowań cukru na giełdach. W Londynie cukier biały stracił 4%, spadając do 345,7 USD/t, a w Nowym Jorku odnotowano jeszcze głębszą korektę. Dodatkowo, cukier surowy stracił 6%, spadając do 261,7 USD/t.
W relacji miesięcznej notowania były niższe o odpowiednio 8 i 9%, a w rocznej cukier był tańszy odpowiednio o 26 i 31%. Cukier jest obecnie najtańszy od 2009 roku. Na notowania wpływ mają przede wszystkim bardzo wysoka podaż na rynku rzeczywistym (firmy analityczne rewidują swoje prognozy, zmniejszając szacunek deficytu lub oczekują wręcz nadwyżki) oraz słaby real brazylijski, który zachęca do intensyfikacji eksportu (Brazylia jest światowym liderem w handlu cukrem).

Renata Struzik, za: FAMMU/FAPA

reklama
Baner KIOTI
reklama
Baner Rapool
  • Więcej na temat:
  • news

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

ARR informuje

INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI