fbpx
Strona głównaPozostałeO polityce rolnej USA w SGGW

O polityce rolnej USA w SGGW

W dniu 24 października, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, odbędzie się konferencja pt. Polityka rolna Stanów Zjednoczonych w świetle Farm Bill 2008 oraz przyszłości WPR w UE po roku 2013″. Organizatorami konferencji są Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Fundacja Edukacyjna 4H oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych. N”

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 w Auli SGGW, przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Program zapowiada się bardzo ciekawie. W pierwszej części będzie można wysłuchać kilku referatów na tematów mechanizmów, na jakich oparta jest polityka rolna w USA. Omówione zostaną instrumenty i struktura finansowa, zapisane w najważniejszej ustawie rolniczej w USA, o nazwie The Farm Bill (w tłumaczeniu: rachunkowość gospodarstw”). Ustawę można porównać do naszego PROW i instrumentów wsparcia państwa, a w skali UE do Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Farm Bill określa bowiem, jaką drogą pójdzie amerykańskie rolnictwo i jakie otrzyma wsparcie finansowe. Warto dodać, że tylko w roku 2007 była to kwota 72 mld dolarów.
Ze strony amerykańskiej w konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.
W drugiej części konferencji przedstawione zostanie stanowisko Danii w sprawie zmian w WPR po 2013 r., które zaprezentuje Fleming Duus Mathiesen, Radca Minister, Ambasada Królestwa Danii w Warszawie. Swoją opinię na ten temat zaprezentuje także strona holenderska. Konferencja zakończy się dyskusją, a debatę podsumuje prof. Tomasz Tomczak z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.