O nawozach i nawożeniu

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywany jest projekt ustawy o zmianie ustawy o nawozach i nawożeniu. Jak ustaliliśmy potrzeba przygotowania nowelizacji wynika z konieczności wprowadzenia przepisów ułatwiających nawozowe zagospodarowanie produktów biogazowych powstających w procesie fermentacji metanowej z surowców rolniczych, produktów ubocznych, odpadów oraz pozostałości z produkcji rolniczej oraz przetwórstwa rolno – spożywczego. Nowe regulacje prawne wprowadzą definicje produktów biogazowych oraz regulacje ich obrotu.

Obowiązujące obecnie przepisy   polegające na uzyskaniu pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wprowadzenie do obrotu wskazanego produktu biogazowego stały się dla rozwijających  się producentów rozwiązaniem bardzo czasochłonnym oraz obarczonym  zbyt wysokimi kosztami, co w konsekwencji wpływa na ograniczenie  produkcji i obrót tym środkiem nawozowym – informuje resort rolnictwa.

Projekt zawiera również zmiany w zakresie oznaczania produktów nawozowych ustanawiające obowiązek  umieszczania na opakowaniu nawozu i środka wspomagającego uprawę roślin , a w przypadku produktu biogazowego w dokumentach do niego załączonych, informacji o składzie takiego produktu, w przypadku gdy ten został wytworzony przy udziale odpadów lub produktów ubocznych, o których jest mowa w ustawie z dnia 12 grudnia 2012 roku o odpadach.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności