Cztery nowe kierunki studiów, specjalna strona internetowa, kursy przygotowujące do matury, nowy informator, dni otwarte i majowy piknik, to oferta jaką dla kandydatów na studia przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.
Dla studentów pierwszego roku, którzy rozpoczną studia w październiku, SGGW przygotowała 6 200 miejsc na 27 kierunkach. Blisko 700 z nich rozpocznie naukę na czterech nowych kierunkach studiów.
Na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można studiować dietetykę. Studia licencjackie w systemie dziennym rozpocznie 60 osób. Kwalifikacja na ten kierunek będzie się odbywać na podstawie matury z biologii lub chemii. Wydział Ekonomiczno-Rolniczy ma w swej ofercie studia licencjackie z logistyki, W systemie dziennym i zaocznym będzie mogło podjąć naukę łącznie 240 osób. Podstawą kwalifikacji na studia dzienne będą wyniki maturalne z matematyki lub fizyki lub geografii. Nowym kierunkiem studiów w SGGW będzie także informatyka. To studia inżynierskie w systemie dziennym na Międzywydziałowym Studium Zastosowań Informatyki. Kwalifikacja na podstawie matury z matematyki lub informatyki lub fizyki. Limit miejsc – 60. Czwarty nowy kierunek w SGGW przygotował Wydział Nauk Humanistycznych. Studia licencjackie z pedagogiki, w systemie dziennym i zaocznym rozpocznie łącznie 300 kandydatów, którzy na maturze dobrze zdadzą język polski i wiedzę o społeczeństwie lub historię.
W ubiegłym roku, wśród kandydatów na studia, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się w pierwszej trójce najbardziej popularnych uczelni. Dla tegorocznych maturzystów, oprócz nowych kierunków studiów, uczelnia przygotowała wiele nowości. Pod koniec lutego SGGW uruchomi specjalną stronę internetową www.maturzysta.sggw.pl Znajdą się na niej informacje na temat wszystkich kierunków studiów, zasad rekrutacji, podstawowe informacje o uczelni i życiu studenckim, akademikach, czy pomocy materialnej. Także uczelniany KURSAR ma dla kandydatów ofertę ciekawych kursów przygotowujących do matury oraz kursów dokształcających. Na stronie www.kursar.pl można także znaleźć przykładowe testy egzaminacyjne.
W lutym i czerwcu SGGW zaprasza na dni otwarte, a w połowie maja na dwudniową, wielką majówkę z uczelnią. Podczas najbliższego dnia otwartego, na który uczelnia zaprasza w sobotę, 24 lutego br., wszyscy kandydaci otrzymają bezpłatne informatory okierunkach studiów i o uczelni. Nowe informatory zawierają również tak zwany profil absolwenta, czyli informacje o tym jakich umiejętności nabiorą studenci w trakcie nauki i na jaki rodzaj pracy mogą liczyć po ukończeniu studiów. Spotkanie z rektorem i dziekanami rozpocznie się o godz. 1100 w gmachu biało-niebieskim przy ul. Ciszewskiego 8 w Warszawie.
Dodatkową atrakcją najbliższego dnia otwartego będzie nabór tancerzy do Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI. Praca w Promnych, to oferta dla wszystkich, którzy lubią taniec, kulturę i chcą zwiedzać świat. Zespół dysponuje wspaniałymi warunki do pracy, salą taneczną, magazynem kostiumów, posiada wiele cennych strojów ludowych, ugruntowany repertuar tańców ludowych, widowisk oraz tańce towarzyskie (walc wiedeński i tango argentyńskie) oraz fachową kadrę pracowników. Promni to wiodąca grupą folklorystyczna w Polsce. 8 marca br. o godz. 1900 w sali 10, w budynku nr 8, przy Nowoursynowskiej 166, Promni organizują swój dzień otwarty, podczas którego tancerze także będą zachęcać do pracy w zespole. W programie tego wieczoru znajdzie się min. prezentacja wybranych tańców ludowych i towarzyskich, tańce i zabawy integracyjne z różnych regionów świata, prezentacje multimedialne zdjęć i filmów z ciekawych wyjazdów, prezentacje strojów oraz potrawy kuchni polskiej.
SGGW oferuje studia dzienne, zaoczne i wieczorowe na 27 kierunkach. W tym roku uczelnia przyjmie łącznie 6 145 osób, w tym ponad 3 100 osób na studia stacjonarne. Podczas ostatniej rekrutacji studiami na pierwszym roku w SGGW było zainteresowanych 16 tysięcy osób. O jedno miejsce ubiegało się 6 kandydatów. SGGW oferuje studentom nowoczesny Kampus, w skład którego wchodzą między innymi obiekty dydaktyczno-naukowe i sportowe (min. kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych), biblioteka, akademiki z blisko 4 tys. miejsc, własna przychodnia lekarska, oraz kilka klubów studenckich.
dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW
zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji Dziennika Nowogardzkiego