O finansowaniu wspólnej polityki rolnej

W trakcie 17 posiedzenia Sejmu ( 27, 28 i 29 kwietnia) posłowie zajmą się rządowym projektem nowelizacji ustawy o finansowaniu wspólnej polityki rolnej.

 
Jak udało się nam ustalić, celem nowelizacji jest umożliwienie jednostkom samorządu terytorialnego otrzymania z wyprzedzeniem środków na finansowanie przedsięwzięć przewidzianych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020. 
 
We wskazanych w projekcie przypadkach przekazanie pieniędzy samorządom będzie możliwe jeszcze przed zawarciem umowy o przyznanie im pomocy. Zaproponowane przez rząd zasady dotyczą wsparcia inwestycji związanych m.in. z rozwojem i modernizacją rolnictwa oraz leśnictwa. Są to m.in. wydatki na przygotowanie dokumentacji technicznej dotyczącej scalania gruntów. Zaproponowana przez rząd nowelizacja przywraca też termin składania wniosków dla beneficjentów PROW 2014-2020 o zaliczkę w działaniach inwestycyjnych oraz termin składania wniosków o wyprzedzające finansowanie pomocy w działaniu „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności